Gonty dachowe

Dzięki opatentowanej przez GAF technologii uzyskiwania kolorów i cieni "High Definition" (U.S. Patent No. 5,666,766) otrzymujemy gont o wyjątkowo trwałej, intensywnej kolorystyce, wyglądający bardzo szlachetnie z efektem przestrzenności. Jest to dachówka laminowana, wielowarstwowa, na osnowie z welonu szklanego, odporna na dynamicznie zmieniające się warunki pogodowe, zabezpieczona przeciw porastaniu mchem i większością glonów technologią Stains Guard® (wg amerykańskiej normy ASTM D3161 Typ 1, klasaF), odporna na porywy wiatru do 130mph czyli ~210km/h.

b_250_210_16645629_00_images_gonty.gif

Posiada samowulkanizującą się fazę klejącą w technologii DuraGrip®. Jest produktem w 100% szczelnym, niepalnym i nierozprzestrzeniającym ognia (klasa E, Broof t1 i NRO). Wyjątkowe cechy wytrzymałości materiału potwierdzają również badania przeprowadzone w Instytucie Techniki Budowlanej w Warszawie i wydana Aprobata Techniczna AT-15-7777/2008.

 

 

 

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg
5.jpg 6.jpg 7.jpg  

DIAMOND CUT GRANULE

Specjalne granulki powodują, że gont wydaje się bardziej przestrzenny. Pozwalają wydobyć bogactwo koloru i głębię struktury.

COLOR LOCK CERAMIC FIRING GRANULE

Mikrocząsteczki dzięki którym kolory gontu Timberline HD są niespotykanie żywe.

UV BLOCKER

Chroni gont Timberline HD przed szkodliwym promieniowaniem UV co gwarantuje, że nie poddaje się on efektowi starzenia a sam kolor pozostaje intensywny przez długi czas.

SPEC SELECT GRADING SYSTEM

Wyselekcjonowany, najwyższej jakości asfalt wykorzystywany specjalnie do produkcji gontu. Stosowany jest naprzemiennie z innymi warstwami co znacząco zwiększa odporność mechaniczną jaki i samą szczelność.

TIMBERLINE FIBER TECH

Specjalna domieszka z włókna, która powoduje, że gont jest materiałem niepalnym wg najwyższych standardów amerykańskich (klasa A)

 

MICRO WEAVE

 

Jest to warstwa wzmacniająca gont, potocznie nazywana rdzeniem. Wykonana jest z welonu szklanego. Ma za zadanie przenosić obciązaenia wywierane na dachówce podczas użytkowania.

 

DURA GRIP

Specjalnie wzmocniona faza klejąca, która ma na celu zabezpieczyć gont przed zerwaniem nawet w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych.

Do góry